Witamy na stronie

 

Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka

 

w Sieradzu

 

Do oglądania tej strony zapraszamy rodziców i dzieci, którzy są już związani z naszym przedszkolem i tych, którzy dopiero szukają przyjaznego miejsca do zabawy i nauki dla swojego malucha.

 

Znajdziecie tu Państwo wszystkie niezbędne informacje o naszym przedszkolu, możecie też obejrzeć zdjęcia ze wspólnych imprez oraz galerię prac dzieci.

 

Życzymy ciekawej lektury i miłej zabawy!

 

  "Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym,

 

kim stać się może".

 

Janusz Korczak                                                                                                                                             

 

Nasze przedszkole zapewnia całościowy rozwój dziecka poprzez opiekę, wychowanie, nauczanie i uczenie się. W radosnej i przyjaznej atmosferze stwarzamy naszym wychowankom warunki do wszechstronnego, bezpiecznego rozwoju zgodnie z ich wrodzonym potencjałem.

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszym przedszkolu każde dziecko jest traktowane indywidualnie i podmiotowo, dzięki czemu ma możliwość odkrywania własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzeniu doświadczeń. Dokładamy starań by dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe, a także przygotowane do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Wysokiej jakości opieka dydaktyczna i wychowawcza sprzyja osiąganiu przez dziecko pełnych możliwości rozwojowych. Program kształcenia i oddziaływań wychowawczych wzbogacony jest o działania innowacyjne nauczycieli, możliwości nauki języków obcych, wyrównanie szans i promocji zdrowia oraz kultywowanie tradycji regionalnych.