Walentynki 14 lutego w tym roku obchodziliśmy na wesoło przy tańcach i muzyce Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego. Przez cały dzień towarzyszył nam kolor czerwony i promienne uśmiechy na buziach. W tym dniu wśród atrakcji nie zabrakło pana listonosza, który wszystkim dostarczył walentynki, złożone wcześniej w skrzynce – poczcie walentynkowej. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku słodki upominek, który trafił do nas dzięki  życzliwości Rodziców. Dziękujemy!!!

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania: logo wfośigw w łodzi

 

Planetarium Mobilne 13.02.2020 r. - w ramach zadań z programu ekologicznego „Dobre rady na odpady” .

 

 

 

 

 

Zajęcia edukacyjne przeprowadzone w dniu 12.02.2020r. przez Sieradzki Alarm Smogowy w grupie 5-6-latków.

 

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania: logo wfośigw w łodzi

Warsztaty „Ekotorba-pakuję ekologicznie nie tylko od święta” w ramach programu ekologicznego „Dobre rady na

 

odpady” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi odbyły się w naszym przedszkolu 11 lutego 2020 r. w

 

grupach III, IV i V.

 

 

Podczas zajęć dzieci zastanowiły się w czym najlepiej przynosić zakupy ze sklepu. Porównały kilka różnych toreb pod względem surowca z którego zostały zrobione, trwałości, estetyki, wygody, ceny i wpływu na środowisko. Okazało się, że nieodzownym elementem ekologicznych zakupów jest trwała, lekka, wielorazowa torba na przykład najlepiej bawełniana lub lniana. Taką właśnie bawełnianą torbę dzieci mogły pomalować według własnego pomysłu.

 

 

Zajęcia w ramach innowacji „Rozwijamy zainteresowania, zdolności i talenty w krainie Misia Uszatka”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania: zimowa bałwan

 

Piątego lutego odbył się kolejny spektakl w wykonaniu Teatru Młodego Widza z Kalisza pt. „Zimowa opowieść”. Dzieci z poruszeniem przyglądały się losom dzielnego bałwanka, który kochał słońce, lecz musiał bardzo na nie bardzo uważać. Na szczęście bałwanek miał wielu innych przyjaciół, którzy bardzo chętnie go odwiedzali i się z nim bawili. Zimowa sceneria przedstawienia przywołała miłą atmosferę . Chociaż przez moment mogliśmy poczuć się jak w zimowej krainie.

  

 

 

 

 

dla dzieci z naszego przedszkola odbył się 31 stycznia 2020r. na sali w SDK-u. Zabawa była przednia! Do tańca przygrywała skoczna muzyka, a dzieci i ich rodziców zabawiał dj Marek. Oczywiście nie zabrakło kącika gastronomicznego, który dzięki zaangażowaniu rodziców obfitował w smakołyki. Dziękujemy :)

 

 

 

 

 

Jak uciec przed SMOG-iem”- pod takim hasłem w naszym przedszkolu 14.02.2020 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami sieradzkiej Straży Miejskiej. Dzieci z najstarszych grup wiekowych zostały zapoznane ze sposobem segregacji odpadów za pomocą kreatywnego zestawu kolorowych makiet, obrazów i worków przygotowanego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci zapoznawane są min. z zasadami prawidłowego palenia w piecach – pomagają im w tym przestrzenne rekwizyty np. kartonowy piec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 grudnia 2019 r. dzieci z grup III, IV i V wzięły udział w II Rajdzie Mikołajkowym Sieradzkich Przedszkolaków. Nasz cel to spotkać Świętego Mikołaja i wręczyć mu własnoręcznie napisane listy :) I udało się !  Mikołaj odwiedził również naszych młodszych kolegów w przedszkolu i wręczył każdemu słodki upominek.

flaga olimpijska animowana

W sobotę 07.12.2019r. dzieci z 6-letnie wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie Sportowej Sieradzkich Przedszkolaków. To już tradycja w naszym przedszkolu, że co roku bierzemy w takich zawodach udział. Był doping rodziców z trybun, złote medale i nagrody. Wszystkim naszym Małym Sportowcom z grupy 6-latków gratulujemy.

Byliście super!! :)