"Zajączki" witają!

Na pokładzie Misia Uszatka drużyna "Zajączków" już w pełnym składzie-dwadzieścioro pięcioro 5-latków kontynuuje swoją pierwszą życiową przygodę. Pod czujnym okiem pań nauczycielek będą poznawały nasz piękny, interesujący, a czasami i zaskakujący świat.

 

 

Przedszkolaki też pamiętają o tych, którzy dzielnie walczyli o wolną Polskę - wyjście na cmentarz – 31.10.2019r.

 

 

 Zabawy kreatywne oraz „Mały Picasso” inspirowane aktualną porą roku (21.10.-25.10.2019r.)

 

 

 

Wycieczka do parku w poszukiwaniu oznak jesieni (18.10.2019r.)

 

 

 

 

 

11.09.2019 – wycieczka do Zoo Safari w Borysewie

 

Tego dnia odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami. Celem naszego wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt, żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wycieczka była niesamowitą przygodą dla wszystkich jej uczestników. Zwiedzanie zaczęliśmy od przejażdżki ciuchcią, która obwiozła nas wokół całego terenu Zoo Safari. Podziwialiśmy zwierzęta z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, bawoły afrykańskie, antylopy, zebry, małpy, krokodyle syjamskiego, warana papuaskiego, tapiry, serwale, wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, białe wilki. Dzieci przejęte, skupione i zaciekawione przyglądały się karmieniom lwów i tygrysów. Na koniec wycieczki obowiązkowo był piknik :) pod chmurką. Wycieczka zaliczona do udanych !Poniżej zdjęcia z naszej wyprawy.

 

 

 

 

Wspólne przygotowanie soku jabłkowo-marchewkowego - 4 październik 2018r.

 

 

Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

 

 

 

Spotkanie ze strażakami – 12.10.2018r.

 

 

 Środa (10.10.2018r.) była dla „Zajączków” dniem pełnym wrażeń. Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do lasu w Dąbrowie Wielkiej. Na miejscu powitał nas pan leśniczy, który pokazał nam piękno lasu jesienią. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła nam wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Pamiątki z tej wyprawy tj. kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory umieściliśmy w naszym kąciku przyrodniczym. Oczywiście i na tej wycieczce nie mogło zabraknąć pikniku ;)

 

 

Wycieczka była jednym z zadań zawartych w projekcie ekologicznym "Mały, duży przyrodzie służy" (współfinasowanego przez WFOŚiGW w Łodzi).