Wycieczka do Załęcza Wielkiego

 

dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę autokarową do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

 

 

 

W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom we środę dzieci z grup II, III i V udały się do Powiatowej Biblioteki Publicznej posłuchać głośnego czytania przez znanych sieradzkich sportowców. Akcja ta, jest największym dorocznym świętem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, które w tym roku odbywało się pod hasłem WYCHOWANIE PRZEZ SPORT I CZYTANIE - SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM.

 

 

 

Festyn Rodzinny

Mama, Tata i Ja

 

 

W sobotę 1 czerwca od 10.30 w naszym

 ogrodzie  przedszkolnym było bardzo wesoło i kolorowo. A to wszystko z okazji Dnia Dziecka :)

 Była wata cukrowa i popcorn, bańki mydlane, konkursy z nagrodami oraz tańce przy znanych dzieciom i rodzicom utworach. W kąciku gastronomicznym jak zwykle uśmiechnięte mamy zachęcały do smakowania słodkości oraz innych pyszności :)

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie festynu:)

 

 


 

 

 

Fascynujący świat przyrody

 

w Dolinie Skrzatów

 

22 maja 2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Doliny Skrzatów znajdującej się we Florentynowie pod Parzęczewem.

Dolina Skrzatów to magiczne miejsce, dzięki któremu można przenieść się w świat baśni i marzeń, a w przypadku dorosłych także i w świat dzieciństwa. To królestwo małych, tajemniczych istot - Skrzatów, bohaterów wielu bajek, opowieści i legend.

Po dotarciu do celu, dzieci spotkały pana Skrzatologa, który otworzył przed nimi bramę do tego niezwykłego świata i przeprowadził je przez wszystkie ścieżki i zakamarki Doliny, pokazał niepowtarzalne skrzacie domki, małe, do których wstęp mają tylko skrzaty i duże, gdzie mogły wejść dzieci. Budowle te wykonane są z naturalnych surowców: kamieni, drewna, patyków czy gliny. Przy wszystkich małych domkach można było zobaczyć maleńkie postacie w czerwonych czapeczkach. Pan Skrzatolog podzielił się także z dziećmi wieloma interesującymi wiadomościami na temat Skrzatów, ich życia i pracy, opowiedział bajkowe historie związane z nimi i z przyrodą.

Przedszkolaki spotkały się również z dobrą wiedźmą Martą, która nauczyła je jak wykonać motankę - tradycyjną, starosłowiańską lalkę spełniającą życzenia. Dzieci, ze skrawków materiałów i sznurka własnoręcznie wyczarowały lalki. Następnie wiedźma opowiedziała o roślinach i ziołach rosnących w Dolinie, a dzieci przygotowały własnoręcznie pyszną, owocową herbatkę. Po warsztatach był czas na zabawę na świeżym powietrzu oraz piknik.

Wyprawa do Doliny Skrzatów była dla wszystkich niesamowitą przygodą, wprowadzającą w odmienny i cudowny świat. Przebywając w nim każde dziecko samo mogło poczuć się jak maleńki skrzat. Była to dla dzieci kolejna lekcja przyrody.

  Wycieczka zorganizowana została w ramach programu ekologicznego

„Mały, duży przyrodzie służy” współfinansowanego z WFOŚiGW w Łodzi.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

 

 

 

 

 

 

 

W ramach realizacji programu ekologicznego "Mały, duży przyrodzie służy" dnia 24 kwietnia 2019 odbyła się wycieczka autokarowa do Ogrodu Botanicznego w Łodzi, w której udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych.

 

 

"Była to raz pszczółka mała,
Co miodek z kwiatków zbierała:
Od kwiateczka do kwiateczka latała sobie pszczółeczka..."

 

W dniu dzisiejszym (tj.09.05.2019.) nasze przedszkolaki brały udział w warsztatach edukacyjnych z pszczelarstwa pt.: "Sekretne życie pszczół" zorganizowanych w ramach realizacji programu ekologicznego "Mały, duży przyrodzie służy"na terenie naszego przedszkola. Pszczelarz opowiedział nam o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli w środowisku. Poznaliśmy ich budowę i sposób poruszania się obserwując je w oszklonym ulu.

Już teraz wiemy, jak wygląda ich życie oraz jak odróżnić pszczołę od osy, szerszenia lub trzmiela oraz co to jest plaster miodu. Dzieci miały również okazję zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza. Na zakończenie zajęć każde dziecko dostało certyfikat Małego Pszczelarza, książeczkę edukacyjną oraz wosk pszczeli, z którego wykonały świeczkę.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszym przedszkolu, w ramach realizacji programu ekologicznego „Mały, duży przyrodzie służy” współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi, 2 kwietnia rozstrzygnięty został międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Podróżujemy, dbając o czysty oddech”.

 

W konkursie brały udział dzieci z 7 sieradzkich przedszkoli.

 

 I miejsce otrzymała praca Cypriana Tworka z Przedszkole nr 5 im. Misia Uszatka

 

II miejsce otrzymała praca Kacpra Wdowiaka z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka

 

III miejsce otrzymała praca Oliwii Ograbek z Przedszkola nr 6 im. Jasia i Małgosi

 

Wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim dzieciom gratulujemy :)

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfośigw łódź

 

 

Straż Miejska w przedszkolu

 

W czasie ferii odwiedzili nasze przedszkole przedstawiciele Straży Miejskiej.  Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno w domu jak i na ulicy. Dowiedziały się m. in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, co zrobić jeśli zgubią się w supermarkecie, jak przechodzić  bezpiecznie przez jezdnię oraz dlaczego należy nosić odblaski.

 

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej 11.02.-15.02.2019r.