O nas

Odsłony: 1039

Nasze przedszkole 

 

Placówka została powołana do życia we wrześniu 1978 roku.  W pięciu salach przystosowanego do potrzeb placówki przedszkolnej ówczesnego budynku mieszkalnego zorganizowano pięć oddziałów.

 

                  

 

Znaczącym wydarzeniem w życiu całej społeczności przedszkolnej był rok 2001. Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Sieradzu patronem przedszkola został Miś Uszatek - bohater bajek kilku pokoleń. Od tego momentu Miś z klapniętym uszkiem stał się symbolem przedszkola, a hymn ,,Misia Uszatka” towarzyszy nam w codziennym życiu.

 Dziś przedszkole dysponuje nowoczesną i bogatą bazą dydaktyczną: przestronnymi jasnymi salami dydaktycznymi, w tym salą komputerową z dostępem do Internetu i tablicą interaktywną oraz biblioteką dla dzieci. Sale wyposażone są w meble dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, różnorodne zabawki, pomoce dydaktyczne, bezpieczny sprzęt do zajęć sportowych.
Wokół budynku znajduje się ogród przedszkolny, w którym rosną stare lipy dające latem dużo przyjemnego chłodu. Jest ogrodzony, przestrzenny, z piaskownicami, dwoma altanami, ławeczkami, z dużą ilością trawy i bezpiecznym sprzętem przeznaczonym do zabaw ruchowych dzieci. W ogrodzie są wydzielone rabatki ziołowe i kwiatowe.

Ogród powstał przy udziale środków pieniężnych z WFOŚ i GW w Łodzi i przystosowany jest do różnorodnej aktywności dziecięcej. Jest miejscem spotkań integracyjnych jak festyny rodzinne, imprezy okolicznościowe.
Zaplecze sanitarno-higieniczne oraz kuchenne jest dobrze rozbudowane i nowocześnie wyposażone oraz działa zgodnie z zasadami HACCP. Przedszkole jest czyste i estetyczne, a posiłki są smaczne i przygotowywane z należytą starannością.