Miś Uszatek pojawił się na świecie 60 lat temu, jako dzieło poety i bajkopisarza–Czesława Janczarskiego oraz artysty grafika–Zbigniewa Rychlickiego.


Początkowo gościł w pisemku dla dzieci „Miś”. Później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki. Popularność Misia wzrosła od roku 1975, kiedy to Studio Małych Form Filmowych Se-Ma- For w Łodzi, na zlecenie Telewizji Polskiej, rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem w roli głównej. Seria wypełniła lukę, jaką był brak filmów dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Ten sympatyczny bohater zawsze mówi prawdę, ceni sobie przyjaźń, swoją pogodą wnosi optymizm i naturalną potrzebę zabawy i radości.


Właśnie dlatego w 2001 roku Misia Uszatka wybraliśmy na patrona Naszego Przedszkola, a grupy przyjęły nazwy przyjaciół Misia Uszatka: Wiewióreczki, Pieski, Kotki, Zajączki, Misie.

Miś Uszatek jest bohaterem popularnym głównie wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci z łatwością identyfikują się z Uszatkiem, bo z jednej strony przypomina on dostępną wszystkim pluszową zabawkę, a z drugiej strony jest kolegą z przedszkola. W szybkim tempie powstawały filmy o Uszatku na wszystkie możliwe okazje i pory roku. Po niedługim czasie emisji serialu tytułową piosenkę Misia z klapniętym uszkiem potrafiły w Polsce zaśpiewać niemal wszystkie dzieci.

Nie ma wątpliwości, że Miś Uszatek, także dziś może kształtować gusta i świadomość małych Polaków oraz pomagać w dydaktyce i wychowaniu. Bohater nadal jest idealnym wzorem dla najmłodszych, dlatego każdy z nich powinien go poznać i zaprzyjaźnić się z nim.

Piosenkę z tej dobranocki zna z pewnością każdy z nas :)

Na dobranoc - dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa Wam.
Mówią o mnie Miś Uszatek,
bo klapnięte uszko mam.

Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!